Підготовка та супровід дитини з руховими порушеннями до відвідування дитячого садка або школи
Вступ до нового середовища. Ваша дитина з руховими порушеннями готова розпочати нову захоплюючу подорож - відвідування дитячого садка або школи. Я, ваш провідник, з радістю допоможу вам у цій підготовці, щоб зробити перехід дитини максимально плавним та успішним.
Наша співпраця:
- Визначення необхідних рухових навичок:
- Разом ми визначимо, які рухові навички необхідні вашій дитині для комфортного та безпечного перебування в колективі.
- Оцінка буде ґрунтуватися на віці, діагнозі та індивідуальних особливостях дитини.
- Ми розробимо план розвитку цих навичок, щоб максимально підготувати дитину до нового середовища.
- Підбір допоміжних засобів:
- Залежно від потреб дитини, ми підберемо необхідні допоміжні засоби, що забезпечать їй максимальну незалежність.
- Це можуть бути ходунки, ортези, спеціальні стільці, вертикалізатори та інші Hilfsmittel.
- Я допоможу вам у виборі, налаштуванні та навчанні користування цими засобами.
- Навчання тьютора:
- Якщо у вашої дитини буде тьютор, я з радістю допоможу вам у його/її навчанні.
- Я поділюся своїм багатим досвідом таких консультацій, знаннями про виклики, з якими стикаються діти з руховими порушеннями в школі чи садку.
- Разом ми розробимо план підтримки та допомоги, щоб тьютор знав, як найкраще допомогти вашій дитині протягом дня.
Моя підтримка:
- Я буду рада відповісти на будь-які ваші запитання та допомогти вам у вирішенні будь-яких проблем, що можуть виникнути під час підготовки до садка або школи.
- Я буду вашим партнером у цій подорожі та зроблю все можливе, щоб допомогти вашій дитині адаптуватися до нового середовища та почуватися впевнено та щасливо.
Пам'ятайте:
- Кожна дитина - це унікальний світ, який потребує індивідуального підходу.
- Програма занять розробляється з урахуванням потреб та можливостей вашої дитини, з урахуванням бажань та цінностей родини.
- Я буду рада відповісти на всі ваші запитання та допомогти вам у розвитку вашої дитини.
Перелік запитів, з якими я працюю:
Питання пов'язані з руховим розвитком дитини. (Ретельне тестування рухових навичок дитини, із використанням шкал, дозволяє визначити чи є затримка в опануванні рухів, і яких саме компонентів руху бракує дитині. Чи є певний рух, або його відсутність, варіантом норми, коли починати втручання)
Фітнес з народження. (Частим запитом є бажання батьків організувати дитині корисну та веселу рухову активність на регулярній основі, де гра поєднана з опануванням нових рухів, а батьки дізнаються багато цікавих фактів про розвиток своєї дитини.)
Руховий розвиток передчасно народжених дітей (Особливості рухового розвитку у передчасно народженої дитини, як довго варто скореговувати вік дитини для визначення питань затримки розвитку. Особливості дозування навантаження на занятті, та розвитку сили та координації у передчасно народжених дітей.)
Темпова рухова затримка та порушення нейророзвитку (Часто причиною затримки в опануванні рухів є порушення інших сфер розвитку дитини - обробка сенсорної інформації, зниження мотивації, апраксія, відсутність відповідної віку гри та взаємодії з оточуючими. Такі ситуації потребують уважного підходу до дитини, розвиток її мотивації через успіх, специфічний підбір вправ, ігор та дозування навантаження. )
Руховий розвиток дітей з перинатальним ураженням центральної нервової системи та затримкою внутрішньоутробного розвитку (Розробка програми занять для дітей, що отримали гіпоксичне ураження мозку, або крововилив під час або після пологів, або під час внутрішньоутробного розвитку. Діти з органічним ураженням нервової системи: гідроцефалія (шунтовані та компенсовані), мікроцефалія, гіпоплазія мозолистого тіла, мозжечка, перивентрикулярна лейкомаляція (ПВЛ), внутрішньошлуночкові крововиливи (ВШК), атрофія мозжечка, долей мозку)
Руховий розвиток дітей з аномаліями розвитку нервової системи та інших систем (Розробка програми занять з урахуванням аномалії - Спіна біфіда, гіпоплазія мозочка, мозолистого тіла і т.д., Арнольда-Кіарі, клиноподібні хребці, додаткові ребра, тощо.)
Відновлення та розвиток рухів після ортопедичного втручання при вродженій клишоногості та вродженій дисплазії кульшового суглоба (відновлення м'язового балансу, урізноманітнення репертуару рухів, опанування рухових навичок, формування постави стопи, розвиток рівноваги та координації)
Формування постави стопи при ідіопатичній ходьбі на носках (Збільшення амплітуди рухів, відновлення сили м'язів та усунення м'язового дисбалансу, покращення координації та рівноваги)
Фізична терапія при кривошиї та плагіоцефалії (Терапія стану при набутій та нейро-м'язовій кривошиї, формування симетрії рухів, збільшення амплітуди рухів шиї та рук, усунення компенсаторних рухів, та чинників, що можуть призводити до деформації голови дитини. Обов'язкове навчання батьків хендлігу, та формуванню розвиваючого середовища.)
Розвиток якості рухів при порушенні тонусу м'язів (Підвищений тонус, спастичність, знижений тонус, гіпотонія, дистонія, змішаний та змінний тонус)
Супровід та розвиток рухів дітей із синдромом Дауна та іншими генетичними синдромами, в т.ч. з епілепсією.
Функціональні тренування для дітей з ДЦП (Опанування рухових навичок, які необхідні для самостійного перебування в дитячому колективі, в т.ч. з використанням допоміжних засобів. Збільшення відстані самостійної ходьби. Збільшення репертуару рухів. Навчання користуванню пандусами, підніматися сходами, пересаджуватися в крісло та інші рухові навички, що зменшують залежність дитини від сторонньої допомоги.)